sobota 23.9.2023

Novobělský ŠLAPOUN 2024 - Profesionál trasa

Trasa profesionál B : – určena pro zdatnější cyklisty, kteří se nebojí terénu, možná bahna a taky pár vyhnutí stromům. Tato trasa má nakonec taky 28,1 Km. Trošku podrobnější popis si pozorně přečtěte.

Start na tradičním místě Motokáry Krmelín, odbočte vlevo a pokračujete po trase starého šlapouna 3,5 Km.

Přijeli jste k silnici Paskovská, odbočíte vlevo a hned vpravo na ulici Starodvorská, pokračujte 700 metrů až na konec ulice. Odbočte vpravo a pokračujte 500 metrů po nezpevněné komunikaci. Přijíždíte zpět k areálu motokár, odbočte vlevo na cyklostezku a po 30 metrech odbočte vpravo. Pokračujte cca 1 Km po lesní cestě.

Odbočte vlevo a jedete 200 metrů, opět odbočte vlevo, po 600 metrech dojedete na konec stezky. Vjíždíte na vyšlapaný chodníček, tady vás čeká terenní 500 metrová jízda. Opět vjedete na stezku a budete pokračovat až k hlavní silnici cca 900 metrů.

Na silnici odbočte vlevo, po 200 metrech odbočte vpravo na cyklostezku a po dojetí na konec odbočte opět vlevo. Pokračujete po cyklostezce 800 metrů. Dojedete na křižovatku v Mitrovicích.

Pokračujte rovně směr Paskov 500 metrů a opět vjeďte na cyklostezku. Po 500 metrech odbočte vpravo na ulici Polní a pokračujte zpět 1 Km do lesa. V lese jedete 300 metrů, odbočte vlevo a po 300 metrech opět zahněte vlevo a pokračujte 1 Km po stezce k silnici.

Na silnici odbočte vlevo a hned vpravo. Jedete 300 metrů, odbočte vpravo na lesní cestu a po ní pokračujte rovně 1,3 km. Odbočte vlevo a po 400 metrech se vraťte na silnici, odbočte vlevo a po 700 metrech odbočte vpravo. Pokračujte 300 metrů, odbočte vpravo a pokračujte 1 Km rovně lesem. Odbočte vlevo a po 200 metrech vpravo na polní cestu.

Po polní ceste jedete 1,3 Km, přijedete na hlavní cestu, odbočte vpravo a po 300 metrech opět vpravo. Po silnici jeďte 1,5 Km, odbočte vlevo a pokračujte 1 Km po stezce směr Brušperk. Teď odbočte do lesa vpravo po lesní cestě pokračujte 400 metrů. Odbočte vpravo, jeďte 300 metrů a odbočte vlevo.

Po lesní cestě a vyšlapaném chodníčku jeďte 900 metrů, odbočte vpravo a pokračujte 1 Km. Odbočte prudce vpravo, po 300 metrech odbočte vlevo a pokračujte do Oprechtic. Po 550 metrech přijedete k silnici, odbočíte vpravo a po 700 metrech odbočíte vlevo na stezku. Ujedete 600 metrů a odbočujete vpravo, přejedete koleje a po 450 metrech odbočte vpravo a čeká vás posledních 1,2 km do cíle. 

celá trasa je ZDE:

Jirka

Novobělský ŠLAPOUN 2024 - Pohodová trasa

Pohodová trasa A : – určena pro pohodáře a povede po cyklostezkách a silnici s  minimálním terénem a převýšením. Tato trasa má nakonec 28,5 Km.

START: Vyjedete z areálu motokár, odbočíte vpravo a pokračujete po cyklostezce na silnici Krmelínská.

Napojíte se na ulici Kokešová, přejedete Mitrovickou a kolem pohřební služby uličkou na ulici Ječmínkovou. Odbočíte vlevo, přejedete Plzeňskou  a pokračujete dále až do Staré Bělé ke kostelu, rovně po ulici Blanická ke hřbitovu, kde odbočíte vlevo, přijedete k silnici Mitrovická a po ní pokračujete až k cyklostezce v Proskovicích.

Po cyklostezce pokračujete až do Malé Košatky, odbočíte vlevo na silnici Staroveská. Na křižovatce odbočíte vlevo na silnici Petřvaldská a pak se napojíte na cyklostezku ve Staré Vsi a po ní budete pokračovat až do Brušperku. 

Na konci cyklostezky odbočíte vlevo, po té opět vlevo na silnici Fryčovická. Napojíte se na ulici Dr. Martínka, pak odbočíte vpravo na ulici k Pastevníku a napojíte se na cyklostezku k šachtě Staříč. Za kolejovým přejezdem odbočíte vlevo na silnici a pokračujete do Oprechtic, kde vyjedete na silnici, odbočíte vlevo a hned vpravo a po již známe cyklostezce pokračujte do cíle v areálu Motokár.

celá trasa je ZDE:

Jirka

Novobělský ŠLAPOUN 2024

Dnes přináším aktuální informace k připravovanému závodu. Jak jsem všechny informoval, datum 3. ročníku Novobělského Šlapouna bylo stanoveno na 25.5.2023. Pojedou se dvě trasy, každá v délce cca 25 km. Novinkou bude vyhodnocení, kdy každá trasa bude mít své pořadí. Na trase už nebudou ukrytí šlapouni, ale každý účastník bude hledat razítka, která budou na každé trase. Ten, kdo nebude mít všechny razítka tak  neprojede celou trasu, bude penalizován a automaticky se dostane na poslední místo. Odpoutat se od něho může jen velkým počtem bodů z dovednostních a vědomostních disciplín. O Šlapouny ale nepříjdete, ty budete mít možnost najít v prostoru startu a cíle. 

Pohodová trasa A : – určena pro pohodáře a povede po cyklostezkách a silnici s  minimálním terénem a převýšením. Tuto trasu potřebuji doladit a tak si na ní musí účastnici počkat, ale slibuji, že už to mám z 80% hotové a brzy se dočkáte.

Profi trasa B : – tato trasa je určena pro odvážnější cyklisty. Vede převážně po cyklostezkách v lese, polních cestách a taky kousek v lese po vyšlapaném chodníčku. Trasa měří cca 26 km. Tuto trasu mám projetou z 90%. Obě trasy se pokusím zveřejnit během příštího týdne i s podrobným vysvětlením jak a kde se pojede.

Jirka

Novobělský ŠLAPOUN 2024

Zdravím všechny přátelé Novobělského Šlapouna. 2 ročník netradičního závodu se uskutečnil 17.6.2023 v areálu Motokár Krmelín. 

Po úspěšném 1 ročníku a doufám že ještě lepším 2 ročníku je na místě začít plánovat ročník 3. Ten dozná několika změn a tou hlavní změnou bude, že budou k dispozici 2 trasy. Chci tím zamezit tomu, že někdo neprojede trať celou. Na výběr budete mít trasu 1, která bude pro ty méně zdatnější a povede jen po cyklostezkách. Bude měřit cca 25 km a  mapa bude již brzy k dispozici k nahlednutí.  Druhá trasa bude pro zdatnější a hlavně pro ty, kteří si budou chtít užít trochu terénu. Tato trať bude mít taky něco kolem 25 km. Mapu samozřejmě brzy odhalím. Co na vás bude čekat dále – tak již tradiční testík, zručnostní jízda, kde si projedete slalomovou trať, budete házet na Novobělského Tlamouna, shazovat Krmelínského Mokrouna a hledat Novobělského šlapouna. Místo duelu budete opět odpovídat na zákeřné otázky – mám v plánu je nechat na vás. Zašlete mi otázku, která bude ukrytá pod vaším jménem. Bude záležet na soupeři, od kterého z vás si vybere otázku a zda na ní odpoví správně nebo ne. Ať jste v obraze, tak body budete dostávat po každé disciplíně a po dojetí trati nám je odavzdáte, my je spočítáme a ihned se dozvíte, kolik máte bodů. A to nejduůležitější, budeme muset najít vhodný termín. Nabízí se 25.5.2024 nebo 8.6.2024. Popřemýšlejte, který termín vám více vyhovuje. Uvidíme, jak to bude se startovným, zda se nám nezvednou ceny ale já věřím, že zůstaneme na 300 Kč. Opět oslovím naší Odborovou organizaci a uvidíme, zda opět přispěje na ceny a na občerstvení. To je zatím vše, trasy plánuji přidat do půlky srpna a pokud bude zájem, mužeme si je projet ještě letos.

SEZNAM PŘIHLÁŠENÝCH:

PŘEDBĚŽNĚ PŘIHLÁŠENÍ:

POŘADATEL

Jirka

© 2022, Slapomilove

web vytvořil: HRNČÍŘ Jiří