ÚČASTNICI CYKLOTOUR

Syrovátka Petr, Samková Silvie, Kostková Martina, Polcer Roman, Klečková Monika

Cyklotour 2021 1. den – UJETO: 0 km

Dnes jsme přicestovali do malebného městečka zvané Mutěnice přesně v pravé poledne, zašli si na skvělý obídek do vyhlášené místní restaurace Mutěnka, potom se ubytovali a šli na malou procházku, tj. najít korkový dům, objevit vyhlášenou cukrárnu, kde měli zmrzlinu jako Eifelovku a sladké srdce bylo ten nejlepší dezert, co jsem kdy jedl. Potom jsme šli vyšlapat pěšky na rozhlednu v Mutěnicích a jelikož nám z toho vypráhlo, tak jsme si dali jedno plzeňské z Mutěnic. Večer nám Romanek skvěle ugriloval no a protože jsme slušně vychovaní, právě uleháme a psychicky a fyzicky se budeme připravovat na zítřejší tour, která bude měřit celých 80 Km.

Cyklotour 2021, den č. 2 – UJETO: 88 Km

Dnes jsme vystartovali už časně ráno v 9:00, kdy jsem byl nekompromisní a svoje ovečky jsem vyhnal ze sklípku vstříc krásnému cyklistickému osudu. První čím jsme projížděli, byl Hodonín a okolí zpustošen tornádem F4. Zkázu jsme vzhledem osudu lidí raději nefotili, ale můžu potvrdit, že realita byla opravdu krutá. Z Hodonína jsme přejeli na prostě ukrutně úžasně sexy cyklostezku podél řeky Moravy na slovenské straně a jeli k přístavu Skalica. Tam jsme se osvěžili oroseným pivem, poohlédli se z rozhledny a potom pokračovali směr Strážnice okolo Baťova kanálu. Těsně před Petrovem jsme objevili památku sklepy Plže a hned jako správný vedoucí jsem objednal po lahvince vychlazeného moku, který do nás padnul jako voda do kanálu. Sklepy Plže v Petrově jsou něco co se jen tak nevidí a opravdu to byla čistá krása vidět na vlastní oči. Ve Strážnici jsme si zašli na prostě hoooodně vydatný oběd, pivo a po obědě jsme měli co dělat, abychom neuspali na kole. Proto jsme hned vyvinuli aktivitu, provedli focení na kole (tam jsme se fotili v roce 2018), navštívili zámek ve Strážnici a taky startovní přístav ve Strážnici, provedli focení a vyrazili směr Bzenec. Po cestě jsme našli dva zámky v dezolátním stavu, ale ten poslední v Miloticích byl prostě top. Však taky se tam točila pohádka Za humny je drak. Cykloporno den se opravdu vydařil, teplota byla stabilně okolo 30 stupňů, slunce peklo na naše sexy záda i hýždě a stezka byla celá rovinatá, klidná a prostě ukrutně nádherná.

Cyklotour 2021 – Den č. 3 ve znamení levandulových polí – UJETO: 73 km

Dnes Václav, Viktor, Věra, Verča a Vendula zahájili pouť směr Čejkovice, Terezín až do Velkých Pavlovic k rozhledně Slunečná, odkud byl krásný výhled na Jižní Moravu a vinohrady. Vyhlídka to byla nádherná, ochutnali jsme vynikající meruňkové víno a zazdili to pak Tramínkem. Sjezd po víně byl delikátní, až nám z něj vyhládlo a hned jsme museli poobědvat ve Velkých Pavlovicích. Pak následovali kopečky nahoru a dolů až k levandulovým plantážím, kde vstup byl za 60 Kč a olej do aroma lampy za 220 Kč Po této cenové sprše jsme zahájili návrat zpět do sklípku a po cestě navštívili spoustu občerstvovacích míst.

Cyklotour 2021 – Den č. 4, trasa Hrušky, Nechory, Břeclav, Lednice, Čejkovice – UJETO: 73 Km

Dnes Tadeáš, Timur, Tina, Tereza a Taťána zahájili tour stezkou z Mutěnic, překrásnou krajinou a mnoha úžasnými sjezdy a poznali, co je to pravá cyklistická erotika. To co jsme viděli na kole, bylo prostě úžasné. Největší dojem na nás udělala malebná vesnička Nechory, kde byl nádherný klid a vinná oáza okolo, včetně překrásných sklípků okolo. Ovšem taky jsme museli projíždět obcí Hrušky a vidět místa zpustošená po tornádu. Neskutečné na vlastní oči vidět co dokáže za pár minut udělat přírodní živel a i dnes to tam bylo jak za války, spousta policistů, hasičů, vojáků i dobrovolníků. V Břeclavi jsme si dali pizzu a pokračovali na Janův Hrad a do Lednice. V Lednici jsme si prošli park, okolí zámku a navštívili zámeckou cukrárnu. Potom jsme v tom pařáku pokračovali silou vůle do Čejkovic, kde jsme vypili co se dalo. Úžasný den s přáteli cyklistiky.

Cyklotour 2021 – Trasa č.5 Mikulčice, Tvrdonice, Dolní Bojanovice – UJETO: 57 Km. Celkem ujeto: 292 Km

Po ranní kávičce vyjeli Samuel, Samantha, Standa, Sandra, Sara směr Hodonínské rybníky úžasnou a relaxační stezkou plnou ptactva a krásně tiché přírody. Potom jsme museli projet apokalypsou zpustošenou zemí Lužice, Mikulčice a viděli jsme to co člověk vidět nechce. Realita je opravdu jiná než v TV a vidět vesnici plnou zřícenin, ohnutých sloupů je silný emoční zážitek. Dorazili jsme taky do archeologického parku Velké Moravy v Mikulčicích. Pak jsme jeli podél československých hranic okolo řeky Moravy pod plnou palbou slunce rovných 9 km až do Tvrdonic, kde jsme navštívili restauraci Čičina, kde nás její manažer uvedl dovnitř a plně se nám věnoval a bavil nás do poslední minuty. Jídlo bylo opravdu luxusní a pak se těžce odjíždělo směr Dolní Bojanovice, kde jsme museli natankovat Plzeň a ovocný Birell. Po příjezdu jsme zahučeli do sklepa, kde pokračuje degustace vín

Cyklotour 2021 – Trasa č. 6 Kyjovská nuda na panvičce – Ujeto: 64 km

Venkovní teplota: 36 stupňů (pocitově bod varu v tlakáči)

Vypoceno: 16 litrů slané vody na 1 osobu

Dnes Klára, Karolína, Karel, Kevin a Klaudie vyrazili s myšlenkou si dát pohodovou trasu do 46 km. Jenže po pár kilometrech jsme začali přidávat do navigace body zájmu a ve finále ujeli víc než chtěli. Navštívili jsmeHodoninský Stonehenge, kde jsme si náramně užili focení. Po krásné stezce jsme pak dorazili až do Kyjova a dali si domácí kuchyň za porevoluční ceny. Neskutečné, že někdo umí ještě dnes dobře chutně uvařit za skvělé ceny. A pak že to nejde!!! V Kyjově z nás valil pot tak silně, že jsme nepohrdli ovlažovací sprškou na náměstí. Pak padlo rozhodnutí, které mělo následky. Pojedeme do Bukovan na mlýn, vždyť je to jen 6 km. No jooo, ale do kopce jak na Lysou při téměř 40tce na slunci bez stínu. Holky nám zkolabovaly a dlouho jsme se křísili na mlýně kozím pivem a úžasnou zmrzlinou z kozího mléka. Paráda!!! Mlýn však stál za to a nikdo nelitoval. Zbývalo nám pak 36 km kopečky, které jsme zdolali v průměru co 10 km hospoda a ledové nápoje. Děkuji všem zúčastněným a hlavně za úžasný výkon na Cyklotour, který v těchto vedrech vydali. Zážitků, srandy a kulturních věci jsme si užili neskutečně mnoho a stezky tady byly fakt famózní

Cyklotour 2021 – Final day – Ujeto: 0 km – Celkem ujsme ujeli 360 Km.

Dnes na poslední den jsme zvolili pohodu a kola nechali odpočívat. S celkovými km jsme maximálně spokojeni, objeli jsme celé okolí v těch nejtěžších vedrech a to v naprosté dehydrataci. Proto jsme dnes zvolili jízdu vlakem do Velkých Pavlovic, kde jsme poobědvali a pak vyšlapali na vyhlídku k Opilým sklepům. Potom navštívili cukrárnu doplnit cukry a zpět motoráčkem do Mutěnic. V podvečer s lahvinkou Savignonu jsme se důstojně rozloučili při západu slunce s Mutěnicemi a poděkovali za skvělé počasí a krásu okolí i cyklostezek. Pokládáme to za jednu z nejlepších Cyklotour co se týče počasí, stezek, zážitků i okolních krás. Děkuji jako nejmenovaný vedoucí všem za jejich sportovní výkony a těším se příští rok opět zas a třeba i s novými členy. Paaaa Cyklotour 2021 za rok opět na kole zase.

Syrovátka Petr

© 2022, Slapomilove

web vytvořil: HRNČÍŘ Jiří