Vítám Tě Rosťo

Krásné slunečné odpoledne. Dnes jsem si do kanclíku pozval Rosťu Kuklu, kapitána Pohodářů, šéfa, managera v jedné osobě. Jsme rád, že jsi přijal mé pozvání a udělal sis na mne čas. Otevírám tedy 2 orosené Plzně a jdeme na to.

Zdravím Tě Rosťo, můžeš se skupině představit ?

Nejsem žádný práskač. Kdo mě zná tak ví, kdo ne, tomu pár poznámek, aby si udělal obrázek, nebude stačit. A kdyby jo, tak tady mají dalších 12 odpovědí.

​Tak děkuji, dozvěděli jsme se o Tobě až moc, tak máš nějaké nejoblibenější jídlo a pití ?
Jsem všežravec, jím všechno. Ale určitě nepohrdnu třeba dobrou svíčkovou nebo něčím, co se udělá na grilu.

​Co Tvoje zájmy ?

Tak kromě kola, hahahaha, je to troška hudby na kytaru. A pokud jsem se svými kamarády, tak se snažím vyloudit nějakém zvuky z pětistrunného banja.

​Máš nějakou oblíbenou trasu ?

Každá trasa, která vede po rovině, hahahaha, je mojí oblíbenou. Ale trošku vážně. Třeba výlet do Bělé na pstruhy je fajn.

​Jezdíš raději sám, nebo se skupinou ?

Raději jezdím s někým. Pokud to není nějaká masová akce, tak nejraději s partnerkou.

​Rosťo, jakou jsi ujel nejdelší vzdálenost ?​

Letos se mi podařilo usedět 85 km. Byla to jedna z oblíbených tras, hahaha, čili rovina. A k tomu trošku nakloněna ve směru jízdy.

Na čem jezdíš ?

Už léta jsem věrný značce Kellys. Teď je to GATE 50, model 2020.

​Sleduješ soutěž týmů, kdo ještě zamíchá pořadím ?

V soutěži týmů už je asi rozhodnuto. 1 a 2 místo je vcelku jasné, ještě to může být zajímavé od 3 do 6 místa. A na chvostu, 7 – 11 místo je rozhodnuto.

​A co Pohodáři, vládne v týmu spokojenost nebo jsi zklamán ?

Jako kapitán týmu nemůžu být s výsledkem spokojen. Věřil jsem, že bychom se mohli pohybovat okolo 7 místa a trošku to znepříjemnit týmům, jako jsou třeba Bike Team Predators, i-Bike Factory Racing nebo J-elita Bike Team. Jezdíme sice na Pohodu, ale nevydařilo se posilení týmu před sezónou. Sázka na mládí prostě nevyšla. Byly to vyhozené prachy, hahaha.

​Tvůj letošní cíl a předsevzetí pro další sezónu ?

Ani mi samotnému se nepodařilo najezdit tolik, jako předchozí sezónu. Ale jak říkám, jezdíme na Pohodu a nemládneme, tak jsem spokojený.

​Měnil by jsi něco v příští sezóně ?

Mám za to, že co se týká bodování, není třeba pro příští rok nic měnit. A v týmu si to pro příští sezónu musíme vyřešit a získat do čtveřice někoho, kdo by nám přidal pár bodíků, hahaha.

​Pokud bys měl nápad, sem s ním 🙂 ?

Letos se mi líbil sraz celé skupiny. Vím, že není jednoduché v jeden den zajistit volno pro všechny, ale mohlo by se něco takového zase zopakovat.

​Co by jsi popřál skupině na závěr ?

Hodně krásných výletů, šťastných kilometrů a míň úrazů, kterých bylo letos dost. Budeme se zase těšit na jaro.

​Děkuji Ti za super strávený čas, pivo bylo super a těším se na další spolupráci Rosťo.

​Alfréd Drbna

© 2022, Slapomilove

web vytvořil: HRNČÍŘ Jiří