Vítám Tě Romane

Dobré odpoledne šlapomilové, dnes k nám do redakce přišla vzácná návštěva. Je tady vedoucí člen průběžného pořadí v ujetých kilometrech, Roman Ziomek. Tak Romane, díky že jsi přijal mé pozvání a nabídnu Ti čaj s rumem, vzhledem k tomu že se venku ochlazuje a jak se praví v jednom filmu, chčije a chčije. Romane, jdeme na to.

​Prozraď nám něco o sobě, moc lidí ve skupině Tě nezná ?

Ahoj Alfréde a všichni Šlapomilové, jmenuji se Roman Ziomek je mi 55 let. Narodil jsem se v Ostravě a v té jsem i zůstal. Pracoval jsem 35 let na NH jako slévač. Nyní už mám dva roky rentu z důvodů choroby z povolání. Celý život jsem se aktivně věnoval sportu, bohužel nyní je to už omezené z důvodů zdraví.

​Romane, jak ses dozvěděl o skupině Šlapomilové ?

O skupině jsem se dozvěděl přes svou ženu Janu Dostálovou a švagra Jiřího Hrnčíře 🙂

​Co rád jíš a které pití je tvé nejoblíbenější ?

Mám rád českou klasiku (žebírka, kolínko, špenát a výpečky….), ale né na kole, to mám raději tvarůžky nebo dobrou polévku. Co se týká pití, mám rád pivo. Proto já sportuji, abych si udělal žízeň (smějěme se).

​Máš nějakou oblíbenou trasu ?

U nás je krásně všude, ale jako každý Ostravák, jezdím rád kolem povodí Odry. Poslední dobou jsem víc přičichl k horám. A to je paráda (někdy).

​Jezdíš raději sám, nebo se skupinou ?

Sólo jízda mi nevadí, ale pozor, většinou jezdím s manželkou (povinně teda hahaha).

​Romane, jakou jsi ujel nejdelší vzdálenost ?

Nejdelší trasa byla letos na Tour Pálava, kdy jsme ujel 177 km.

​Na čem teda jezdíš ?

Jezdím na horském kole MRX, kola 29 palců.

​Sleduješ soutěž týmů, kdo ještě zamíchá pořadím ?

Veškeré soutěže sleduji rád a soutěž týmů obzvlášť, protože od doby co Jirka zvolil mou ženu kapitánem týmů, tak mě honí jak nadmutou kozu . V pořadí týmů je to tvrdý boj o každý flek. Náš tým PaJaRoTa bojuje o první místo se Stars Bike Team, ale bude to těžké, protože Jana Kromusová a Martina Kostková jezdí parádně. Očekávám i velkou bitvu o třetí místo.

​Kde by ses chtěl ještě podívat, samozřejmě na kole ?

Na kole uvažuji o Šumavě, ale jak jsem už říkal na začátku, u nás je krásně všude.

​Tvůj letošní cíl a předsevzetí pro další sezónu ?

Letošní cíl je najet víc než loni a určitě porazit ženu Janu Dostálovou. Minulý rok mě porazila o jeden km, no to jsem těžko překousl. Příští rok, když dovolí zdraví, tak bych se chtěl víc věnovat horám.

​No prohrát o 1 Km, to je teda síla. Co by jsi na závěr popřál celé skupině ?

Skupině bych rád popřál hodně zdraví, protože bez toho se šlapat nedá. A na závěr bych chtěl poděkovat Jiřímu Hrnčířovi a Petrovi Syrovátkovi za to, jak se skvěle starají o stránky Šlápomilů a všechny soutěže. A protože jsem dopil vynikající rum s čajem :-), pofičím, protože leze oskárek a to je nejvyšší čas osedlat kolo. Ahóóóój všichni.

​Tak Romane čauki, a děkuji za Tvůj drahocenný čas, vidím, že už jsi zase v sedle. A hele, volá Jirka, stále čeká na dodání fotek a sepsání o Pálavě.

​Alfréd Drbna

© 2022, Slapomilove

web vytvořil: HRNČÍŘ Jiří