Vítám Tě Michale

Zdravím Tě Michale. Otevřu okno, jelikož je dnes nádherný den a nabídnu Ti Energy drink, protože nás čeká delší klábosení. Tak už nebudu zdržovat a pojdmě na to.

​Ahoj Michale, práskni na sebe něco ?

Díky Alfréde za oslovení pro interview. Co o sobě říct ? Tak vystudoval jsem obchodní školu. 5 let jsem pracoval jako vedoucí ve specializovaném obchodě s elektronikou a pro dopravní podnik budu jezdit šestým rokem. Na podzim mě čekají Kristovy léta a užívám si velice náročnou roli milujícího otce. Kolo je má vášeň a hudba droga, které bych se chtěl věnovat intenzivněji, třeba i skládáním elektronické hudby, to je velký sen a díky nedostatku času také velice vzdálená budoucnost.

​Loni jsi jezdil za tým týmu Kellys, co říkáš na 4 místo, vlastně jste skončili poslední, PROČ ?

Někdo být poslední musel a místo to bylo zasloužené. Ostatní týmy měly stabilní tahouny s úctyhodným nájezdem kilometrů týdně a nám někdo takový chyběl, v tom jsme měli velkou nevýhodu. Navíc se nás sešlo v týmu několik členů, kteří měli úplně jiné starosti, některé trápily zdravotní problémy, další měli co řešit kolem stavění domu nebo jeho rekonstrukci. Já musel začít střídat ježdění s věnováním se rodině. Naopak někteří maximálně překvapili a to mě velice těší, ale poslední místo mě osobně určitě nemrzí.

​Tuto sezónu jsi kapitánem týmu Monsters Bike Academy, proč tento název ?

Proč MBA? Totiž když jsem zjistil, že s Monikou budeme tvořit hlavní duo týmu, začal jsem uvažovat nad nějakým agresivnějším názvem, protože já se s dovolením považuji za celkem technicky zdatného jezdce a mám rád agresivní a intenzivní jízdu v lese. Monča je zase neskutečný dříč a dokáže jak opravdové monstrum hltat kopce a hory jak na kole, tak i bez něj. Monstra číhají v lesích a horách a jako tým budeme velkým favoritům nepříjemně funět na záda a strašit ve snech i na stezkách.
Jen dodám proč zrovna Academy. Částo ke mě chodí pro radu pár nejmenovaných členů z konkurenčních týmu, jak se starat o kolo, o rady a atd. No a za další letos už pomalu začnu zaučovat další budoucí členku týmu a skupiny Šlapomilové .

​Chystáte nějaké překvapení, třeba útok na metu nejvyšší ?

Už předem vím, že konkurovat na příčky nejvyšší bude těžké a prakticky nemožné, tam budou válet popárované týmy jezdící na výšlapy společně.
Překvapení možná bude, ale to by nebylo překvapení kdybych ho prozradil. Letos se chci ale zaměřit na svou změnu tréninku, abych více odjezdil a zároveň se i věnoval rodině, ale nebude to jednoduché, takže uvidíme.

​Kolik si myslíš, že ujedeš Km v této sezóně ?

Nejsem hltač kilometrů, obzvlášť na horském kole. Mám raději kratší a dynamickou jízdu, ale rád bych pokořil 3000km to se mi ještě nepovedlo, ale zase častěji vybírám hornatější terén než rovinky, takže ve finále kdybych jezdil jenom na kilometry, už bych ty 3000 dávno měl.

​Koho tipuješ na vítězství v soutěži jednotlivců – muž – žena ?

Tipuju stejné první příčky jako v loňském roce v mužské, tak i ženské kategorii.

​Jezdíš nějakou oblíbenou trasu ?

Mám několik svých oblíbených tréninkových tras, ale moje úplně první čistě tréninková oblíbená je trasa: přes Plesnou kolem Čertova Mlýna -Hrabyňe – Zátiší – Kyjovice – Mexiko – Skalka – Poruba. Ovšem trasa, která mi utkvěla v paměti, byla na legendárním výletu z Karlovy Studánky-Praděd-Dlouhé Stráně, tuto trasu doporučuji fakt všem, ale je třeba vyrazit z Ostravy autem brzy ráno.

​Na čem jezdíš – značka kola ?

Ke mě neodmyslitelně patří největší Slovenský výrobce kol Kellys, který vždy měl kola a s výborným poměrem cena/výkon/výbava/kvalita. Spokojenost s touto značkou potvrzují i nemalé prodeje v zahraničí a je to už mé druhé kolo tohoto výrobce.

​Tvoje nejdelší trasa, kterou jsi ujel ?

Nejspíš nedohledám všechny své vyjížďky, ale za poslední dvě sezóny jsem nejvíc měl 122km a bylo to z Poruby na vrchol Lysé hory a zpět.

​Co by jsi vzkázal soupeřům ?

Pozor koušeme, tak ať se nás nikdo nesnaží na stezce předjed ! Navíc Standa Stuchlík má nové upravené zuby, tak by to mohlo sakra bolet. 🙂

​Michale, budeme muset končit. jsem rád, že jsi se na chvíli zastavil a díky za příjemné pobavení. Přeji Ti úspěšnou sezónu.

​Alfréd Drbna

© 2022, Slapomilove

web vytvořil: HRNČÍŘ Jiří