Vítám Tě Tomáši

Zdravím Tě Tome. Jsem rád, že jsi přijel do redakce. Půjdeme ,hned, na věc, jelikož nás oba tlačí čas.

​Prozraď nám něco o sobě Tome ?

Děkuji Jirko za pozvání na rozhovor a Tobě i všem členům této skupiny přeji hezký den 🙂 .
Něco málo o mě, narozeniny mám za rohem, konkrétně 1.3. mi bude 29 (takže můžete začít kupovat dárečky :D). Vystudoval jsem Střední školu Teleinformatiky v Ostravě – Porubě. Poté jsem pracoval tři roky v Kauflandu jako prodavač. Posledních pět pracuji jako řidič tramvaje v Dopravním podniku, přičemž si momentálně ještě dělám rozšíření na autobus. Na kole jsem začal jezdit před třemi roky, když jsem poznal tuto fajnou skupinu , dřív jsem na kole nikdy v životě neseděl 😀

​Jaké je Tvoje nejoblíbenější jídlo ?

Oblíbené jídlo konkrétně nemám. Sním dá se říct vše, nejsem nějak extra vybíravý člověk.

​Na čem jezdíš – značka kola ?

Začal jsem jezdit první sezónu na kole značky Kellys do začátku super kolo, ale jelikož mě to neskutečně chytlo, bylo potřeba investovat a koupit kolo dražší a hlavně s kvalitnějšími komponenty, které vydrží delší a častější vyjížďky. Zvolil jsem pro změnu značku Vautron a nemůžu si stěžovat 👌

​Kolik si myslíš, že ujedeš Km v této sezóně ?

Letos jsem si dal cíl alespoň 5000km, tak uvidíme kolik bude času a jak bude sloužit zdraví.

​Loni jsi jezdil za tým týmu Vautron, co říkáš na umístění a byl jsi spokojen ?

Za tým Vautron se mi jezdilo dobře, sešli jsme se super parta, každý člen přispěl ke konečnému pěknému umístění, za což jsem moc rád.

​Letošní sezónu jsi kapitánem týmu Ekoi, jaké máte ambice ?

Těší mě, že jsem se po třech sezónách u Šlapomilů stal kapitánem svého týmu Ekoi. Název jsem vybral z toho důvodu že používám cyklo oblečení této firmy, které je vysoce kvalitní a cítím se v něm dobře. Mimo jiné používá toto oblečení i členka týmu Wiol tak třeba se přidá i další člen týmu Ekoi. Pro následující sezónu máme ambice zabojovat o top 3.

​Který tým bude největším favoritem na vítězství ?

Všichni začínáme od nuly a vzhledem k tomu jak minulou sezónu překvapilo celkem hodně Šlapomilů svými výsledky, tak si troufám říct že letošní sezóna bude ještě víc vyrovnaná než ta minulá až do samého konce.

​Jezdíš nějakou oblíbenou trasu ?

Oblíbená trasa je na Ostravici do Beskydského pivovárku, ale v minulé sezoně jsem si hodně oblíbil i vyjížďky k našim sousedům do Polska.

​Jaká byla Tvoje nejdelší trasa ?

Minulou sezónu to bylo 121 km, 3. Října na pstruhy do Bělé a přes Tworkov v Polsku směrem na Šilheřovice. Úplný rekord mám nějak 135 km což už je na horské kolo tak akorát nad hlavu 😀

​Koho tipuješ na vítězství v soutěži jednotlivců – muž – žena ?

Letos budou opět obě kategorie hodně vyrovnané.
Za ženy to vidím na Wioletta Siřinková a za muže Roman Ziomek.

​Co by jsi vzkázal soupeřům ?

Ať si následující sezónu užijí, hlavně bez úrazů a doufám že se v co největším počtu potkáme 1.5. na společné akci 🚲

​Tome, moc děkuji za Tvůj čas. Užij si dnešní směnu a Těším se na další setkání ať už na společném focení, či nějaké super projížďce.

​Alfréd Drbna

© 2022, Slapomilove

web vytvořil: HRNČÍŘ Jiří