Vítám Tě Jiří

Pošmourné odpoledne a já stále čekám na dnešního hosta. Tím bude Jirka Hrnčíř. A, dveře se otvírají a už je tady – vítám tě Jiří. Sedej a pustíme se do toho.

​Zdravím tě Jirko, tak řekni něco o sobě ?

Tak co bych na sebe prásknul. Už brzy mi bude 52, sakra to už je dost, že jo ? No co se dá dělat, nedá se tomu poručit. Pocházím z Těškovic, ale bydlím v Nové Bělé. Letos to bude 32 let, co jsem se oženil. Mám 3 děti a dokonce už 3 vnuky. Mezi mé záliby patří kolo, v zimě nějaká procházka, ale na chození moc nejsem. Vždycky říkám, na Lysou na kole v pohodě, pěšky už nikdy 😁😁😁. Poslouchám tvrdší muziku, líbí se mi skupiny Sabaton, Helloween, Stratovarius, Sonata Arctica a z českých skupin Salamandra, Škwor. Já nějaké tuc tuc nemusím.

​Tak co máš rád, myslím tím jídlo a pití ?

Co se týče jídla, jsem dost vybíravý. Jsem masožravec, takže jakékoliv množství. Miluju krevety, řízky, všechno grilované, ale pozor, nepozřu sýry, žádné. Co se týče sladkého, tak tím mě taky neuplatíte, jedině rybízovou bublaninou, pudinkovou buchtou, koblihou a horalkou 😁.Co se týče pití, v létě pivečko, v zimě slivovička, ta zahřeje.

​Když jsme u té slivovičky, můžu jednu štamprličku abych neurazil. Kde nejraději jezdíš ?

Velice rád projíždím Beskydy, nebojím se kopečku. Zvlášť oblíbenou trasu nemám. Ale teď v sobotu jsem si vyjel údolím Setiny a to je fakt super projížďka. Letos se mi líbila trasa z Velkých Karlovic do Vsetína, tu jsem odkoukal od Petra Syrovátky 😁😁 – díky kámo. A potom další parádička, doporučuji si zajet do Rožnova pod Radhoštěm, tam osedlat oře a hurá směr Val-Mez – na přehradu Bystřička – potom do kopečka na Hutisko Solanec a zpět do Rožnova. Přiznám se, tlačil jsem 😁😁😁😁.

​Jezdíš raději sám, nebo s někým ?

Tož to je otázka, samozřejmě že nejlépe s někým. Jezdím pohodovým tempíčkem, rád si sednu na pivečko, prohodíme pár slov, podrbeme okolí 😁😋. Když není zbytí, tak si vyjedu sám, ale to jen tak kolečko jak se říká kolem komína. Sakra Alfréde, ta slivovička píše, do druhé nožky by nebylo ? Nalívej ať tu nesedím tak po suchu.

​Co říkáš na letošní sezónu ?

Letošní sezóna se rozjela ve velkém tempu. Borcům počítám km od ledna, protože máme soutěž Rampoucha, kterou vede Michal. Do soutěže družstev to ale nezasahuje, jelikož by to nadělalo binec v bodech.😁😁😁 To, jak se rozjely Petrovy „výšky“ tak to jsem nečekal. Škoda jen, že se našim členům nevyhnuly úrazy. Honza Fischer by určitě vyšlapal více kopečků, Gabka Hrnčířová mohla potrápit Martinu s Janou. Tak skupino, do konce sezóny máme necelé dva měsíce, tak dáme těch 100 000 Km ?

​Petr se zmínil, že je mu líto, že členové elektrokol „výšky“ nepochopili ?

Tak to mě mrzí taky, jelikož vím, že Jarda, Zdenka, Eva i Zdeněk nějaký ten vrchol dali. Bylo by určitě od věci, vědět jak to zvládli. A Honza mohl sebou vzít Ditu. Tak snad příští sezona přinese možná samostatnou statistiku elektrokol.

​Jirko, na čem jezdíš ?

No tak já mám kolo Specialized Rockhoper, model 2018. Je to sice těžší kalibr, váží 13,9 Kg, ale mi to nevadí. Dokonale jsem si s ním sedl. Převod 2×11 Shimano SLX, pláště Schwalbe Smart Sam.

​Ještě bych se zeptal, plánuješ letos ještě něco podniknout ?

Alfréde, jelikož zde máme podzim, tak to budou jen kratší vyjížďky. Chtěl bych najet do konce sezony cca 400 Km, ať mám 4000 Km. Ale to bude záležet opravdu na počasí. Co se týče jiných aktivit, tak jsi určitě slyšel o Bowlingu. Ten bude 4.12.2021 v Porubě ve Vltavě, kdy se předají ceny a pak bude turnaj. Momentálně je vše objednáno, čeká se na potvrzení volného salónku.

​A co chystáš na příští rok ?

Na to něco plánovat je ještě brzo Alfréde, všichni víme, že jsou teď volby, uvidíme co po nich na nás nachystají. Už mi odpadly 2 cyklotour, takže já doufám, že příští rok to konečně vyjde. Co se týče šlapomilů, takže tam si připravuji statistiku, soutěž týmů. V týmech bude muset zase dojít k přestupům některých členů, jelikož jsou někteří více než neaktivní 🤩😁😁😁. Mám takový plán v hlavě, ale na představení je ještě brzo. Co se týče bodování, to bude zachováno, jen se tam něco málo upraví až po dohodě s kapitány.

​Koho tipuješ na vítězství v soutěži jednotlivců – muž – žena ?

Nerad tipuji, protože se většinou netrefím, ale tady zkusím. Mezi muži je již rozhodnuto – Roman Ziomek. Ženy tam se o vítězství pojede až na krev do posledního dne, rozhodne se mezi Janou Dostálovou a Wioletou Siřínkovou. Věřím, že se to příští rok ještě více zdramatizuje a bude více kandidátu na vítězství 👍 A soutěž družstev – snad se tam s pořadím ještě pohne. O vítězství se poperou Pajarota a Stars.

​Petr naznačil, že by chtěl nějaký společný závod ?

Taky by se mi to líbilo, ale uspořádat to, je hodně těžký oříšek. Finančně, pořadatelsky a kdo ví co ještě. Opravdu si to nedovedu představit. Já osobně bych skupinu chtěl trošku více motivovat jezdit, přece jenom máme dost sedavé zaměstnání a jak tady všichni dobře víme, pohled ze sedla je něco. Přemýšlím, čím to ještě obohatit. Rozmohly se kamínky a padl nápad, zda na stezce kolem Ostravy neumístit, schovat krabičky – něco jako „kešky“, které by členové při vyjížďkách hledali podle zadaných indicií.

​Staráš se a správcuješ nad stránkami skupiny. Chystá se něco nového tam ?

Stránky jsou opravdu jednoduché. Pokud bychom chtěli stránky na profesionální úrovni, musely by se platit. Ono ten hosting není zadarmo. Na wixu to děla 3500 Kč ročně. Dostanete více místa, více prostoru a první rok profesionálního poradce, který vám radí, pomáhá. Dále dostanete e-mail adresu, fórum, návštěvní knihu atd atd. Nejste tak odkázáni na šablony.

​Jirko, co by jsi vzkázal soupeřům ?

Přátelé, dávejte na sebe pozor, počasí je jaké je, úrazy se nám letos nevyhýbaly. Přeji všem pevné zdraví, protože to je nejdůležitější, štěstíčko, žádné pády a karamboly. Těším se na některé z vás v prosinci na turnaji – ahóóój

​Děkuji Jirko, že sis na mne udělal chvíli čas.

​Alfréd Drbna

© 2022, Slapomilove

web vytvořil: HRNČÍŘ Jiří