Vítám Tě Honzo

Zdravím čtenáře našeho drbníku. Do redakce jsem pozval Honzu Fischera a dovolil jsem si ho vyzpovídat. Tak Honzíku, něco malého na zahřátí ať opadne tréma a jdeme na to.

​Řekni nám něco o sobě Honzo ?

Ahoj, zdravím všechny Šlapomily a taky Tebe Alfréde. Co bych o sobě řekl. Letos oslavím kulaté 30. narozeniny. Mám vystudovanou SŠ hotelnictví a turismu v Šilheřovicích. V dopravním podniku pracuji letos krásných 5 let. Bydlím s manželkou na „staveništi“ 😂 v Krásném poli u Ostravy. Mám docela dost koníčků, mezi ně patří samozřejmě cyklistika, běh, turistika, akvaristika, houbaření, rybaření teď už i zahrádka a práce okolo baráčku – je toho mnohem více, ale času je čím dál tím míň 😪.

​Prozraď nám své cíle pro letošní rok ?

Moje cíle jsou pro letošní rok zcela jasné. Dodělat další etapu rekonstrukce baráku, protože střecha nad hlavou je přeci jenom celkem důležitá a tak prostě někdy musí jít koníčky stranou, i když je to někdy hodně těžké překonat se. Hlavně když někdy vidím, jak každý výletuje a užívá si volna a my někdy fungujeme stylem z práce do práce.
Další cíl je určitě sport a posuv směrem dopředu a tak kombinace kola a běhu, se zdá být ideální pro zvyšování kondičky. Dále pak, co se týče cyklistiky, chtěl bych pokořit 200km/den, ale to je ve hvězdách, uvidíme, nechte se překvapit 😉.

​Tvoje kolo se stalo kolem Šlapomilů 2021, jaké jsou Tvé pocity ?

Chtěl bych tímto velmi poděkovat všem hlasujícím pro můj bike ze světoznámé stáje TREK. A moc si toho vážím a taky jsem patřičně hrdý, přece jenom je to moje srdcová záležitost a zamiloval jsem se do něho na první pohled 😂🚵‍♂️.

​Bobani, nový tým, ale podle dosavadních výsledků to bude jeden z adeptů na příčky nejvyšší, bude to tak ?

Určitě budeme všichni usilovat o prvenství, ale nebude to zadarmo, jelikož je hodně dobrých týmů a vyhrát může pouze jeden. Každopádně se budeme snažit že všech sil a pro tým budu potit krev. Totéž ale vyžaduji i od ostatních BoBaNů 😂✌️.

​Tvoje nejoblíbenější jídlo ?

V tomhle tě zklamu Alfréde, nejoblíbenější jídlo nemám, protože jich mám hned několik 😂. Miluju steaky, saláty, pizzu, kebab, burgry a jak tak uvažuji mám rád skoro vše co je dobře udělané, dochucené a z dobrých surovin.

​Tak ode mne dostaneš tady starou sušenku, ale prozraď nám Tvou nejdelší ujetou vzdálenost ?

Nejdelší ujetá vzdálenost za loňský rok byla nějakých 140km, kdy jsem vyjel ráno a vrátil se v podvečer. Trasa vedla podél Odry do Bohumína pak podél řeky Olše, následně Těrlicko, Frýdek a směr Ostrava. Byl to krásný výlet a užil jsem si ho.

​Nádhera, máš moji poklonu. Pokud máš nějakou oblíbenou trasu – dej nám TIP ?

Ano, mám oblíbenou trasu. Je taková moje srdcová záležitost, už kvůli toho, že na onom místě jsem požádal moji ženu o ruku a o rok později, jsme měli na tomto místě i svatbu. Je to trasa do areálu Na Mlýně v Kozlovicích. Jedu klasicky přes Polanku – Jistebník – Brušperk – Fryčovice, většinou po stezkách a zpátky když se mi chce přes Frýdek a cyklo-dálnici 👍.

​Koho tipuješ na vítěze jednotlivců a kolik ujede KM ?

Alfréde, tohle je hodně záludná otázka. Myslím si že vítěz ujede něco okolo čtyř tisíc kilometrů a podle tabulek to bude asi p. Ziomek. Každopádně ať vyhraje ten nejlepší, protože já si dokážu moc dobře představit kolik úsilí a času to člověka stojí, takže klobouk dolů před každým kdo se snaží ujet nějaký ten kilometr navíc.

​Budeme se pomalu loučit, vím, že pospícháš na odpolední směnu tak na závěr, co bys popřál celé skupině ?

Popřál bych všem především pevné zdraví, to je asi to nejdůležitější a ať kolo dělá všem jenom radost, protože hlavně kvůli radosti a zdraví, přece máme tak moc rádi kola a cyklistiku jako takovou. Hlavně bych chtěl poděkovat těm, co se tak báječně starají o stránku Šlapomilové, jak na netu tak na FB. Skvělá práce a jen tak dál.

​Honzo, děkuji Ti, že jsi přijal pozvání, dobře se mi s Tebou povídalo a taky Ti popřeju hodně ujetých Km jak v práci, tak na kole. Ať si vybudujete s manželkou nádherný domeček, který Vám bude dělat jen radost a já doufám, že se setkáme na společném focení.

​Alfréd Drbna

© 2022, Slapomilove

web vytvořil: HRNČÍŘ Jiří